Kaspersky Anti-Virus- dobrý ale neoblíbený?

Tagy:  KAV download, Kaspersky AV, antivirus, Avast, AVG, AntiViral Toolkit Pro, antiviry, viry, antivirus, Kaspersky Anti virus

Sponzorované odkazy

Kaspersky Anti-Virus- dobrý ale neoblíbený?

Kaspersky Anti-Virus (KAV) je uživateli buďto milován nebo naprosto zatracován. Tento antivirus má za sebou letitý vývoj a určitě má i své jméno na trhu s antiviry, pojďme se tedy na něj podívat blíž.

KAV se představuje

Kaspersky Anti-Virus (někteří možná ještě pamatují jeho dřívější označení AntiViral Toolkit Pro) je jistě zajímavý produkt z dílny Kaspersky Lab. Společnost Kaspersky Lab se stará o naši bezpečnost již od roku 1997, takže to není opravdu žádný nováček. Antivir od těchto tvůrce je znám dobrou detekcí- subjektivně bych řekl, že lepší než má český antivirus AVG, ale je také znám vysokou hardwarovou náročností. Pojďme si ho probrat blíže, ať neděláme rychlé soudy.

KAV 2010KAV 2010

Přehled vlastností KAV

KAV se může pyšnit těmito vlastnostmi: real-time ochrana, detekce a odstranění virů, trojských koní, červů, spyware, adware a keyloggerů a v neposlední řadě zvládá také rootkity. Samozřejmostí je automatický update databáze škůdců a nástrojů pro ochranu celého disku. KAV samozřejmě běží jako systémová služba a obsahuje mechanismy, které zabraňují aby byl deaktivován softwarově- tj. bez uživatelského vědomí.

Ačkoliv viry nejsou na Linuxu zcela běžné, existuje tento antivir i pro tento operační systém. Od Kaspersky Labs existuje dokonce varianta pro linuxové servery.

KAV a stahování aktualizaceKAV a stahování aktualizace

Ohledně hardwarové náročností někteří tvrdí, že vytížení systému nezpozorovali a někteří zase, že ač nemají slabou sestavu, citelně poznali běh tohoto antiviru. Při mých osobních testech mohu potvrdit 100 % využití RAM počítače (testovaná sestava 1,86 GHz, 2 GiB RAM).

Vedle hardware náročnosti bych zmínil ještě pomalý update, resp. pomalé stahování updatů, které jsou časté.

Licence a cena

KAV je zajímavý také svojí trial licencí- nabízí vám na 30 dní celý produkt k otestování. V sekci vám ochrana disku se můžete také podívat kolik nástrojů na ochranu disku máte k dispozici: souborů, e-mailů, webu, instant messeagingu a anti-phising. Pokud byste uvažovali o koupi Kaspersky Internet Security (KIS) měli byste navíc: kontrola aplikací, firewall, blokování síťových útoků, anti-spam, monitoring sítě, anti-banner a rodičovská ochrana.

Jednotlivé komponenty na ochranu dat a služeb lze volitelně zapnout/vypnout.Jednotlivé komponenty na ochranu dat a služeb lze volitelně zapnout/vypnout.

Cena KAV je pro jedno PC na jeden rok 39,95 $ (~ 760 Kč) a cena KIS pro jedno PC a jeden rok 59,95 $ (~ 1140 Kč).

Závěr

Antivirus je jistě zajímavý svoji detekční schopností- bývá na předních příčkách v detekci. Osobně jej řadím před AVG, Aviru a jiné. Zajímavou komponentou dostupnou i v trial verzi je doplněk pro Firefox- KAF (antivirusová komponenta pro Firefox). Bohužel už moc není zajímavý svojí cenou a hardwarovou náročností. Přidáte-li k tomu pomalé stahování aktualizací a nepřítomnost plánování skenů (schedule scanning) říkáte se zda své peníze nesvěřit do jiného produktu, např. oblíbeného Nod32 od ESETu. I tak věřím, že si ale antivir získá své uživatele.

Mé hodnocení =  80 %

Stahujte Kaspersky Antivirus.

Článek Kaspersky Anti-Virus- dobrý ale neoblíbený? byl publikován 12. června 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Líbí se Vám tento článek? Ano / Ne

Diskuse k článku

Tento článek neobsahuje dosud žádný komentář.

Přidat příspěvek