Výběr nejlepších online překladačů - který z nich poslouží nejlépe?

Tagy:  online překladač, translátor, Google, Bing, World Lingo, Seznam slovník, translator, překlad, přeložit

Sponzorované odkazy

Výběr nejlepších online překladačů - který z nich poslouží nejlépe?

Nikdo z nás není všeuměl, už vůbec ne pokud jde o světové jazyky. Když hledáte na internetu informace o něčem, co není v této zemi běžné, můžete si být jisti, že nenarazíte na češtinu. S trochou štěstí možná narazíte na ruštinu nebo angličtinu, kterou většina lidí nějakým způsobem přeláme. Představte si, že ale narazíte na makedonštinu. Co teď? Podíváme se tedy, co nabízejí online překladače a jak jsou na tom.

Google překladač

Tento překladač napadne každého asi jako první. Google dneska zasahuje do každé oblasti, a proto není divu, že jeho překladač je velmi kvalitní. Nabízí velké množství jazyků a dokonce i hlasový přednes. Pokud vložíte neznámý jazyk, Google se ho pokusí sám rozeznat. Překládá celé věty najednou a snaží se tedy uvést jednotlivá slova do správného kontextu. Také stačí zadat adresu URL a objeví se vám kompletně přeložená stránka. Je zde možnost nahrát celý dokument najednou a nechat přeložit větší množství dat naráz. Určitě ale není dobré mu slepě věřit! To, že je to Google, neznamená, že nedělá chyby. Všiml jsem si, že bere v potaz hovorové výrazy, které většinou dobře přeloží, ale občas nedokáže rozluštit i velmi jednoduché slovo. Nemyslím si, že je nutnost tento nástroj nějak dále rozvádět, protože ho většina lidí zná.

Google překladač můžete navštívit zde.

Google translátorGoogle translátor

Seznam slovník

Druhý překladač, který vás asi napadne. Pozor, jak už z názvu vyplývá, jde o slovník, ne překladač. To znamená, že nepřekládá celé věty, ale pouze ji rozebere na slova a ty jednotlivě přeloží. Pokud na slovíčko kliknete, tak se vám objeví jeho různé formy a výrazy s tunou dalších příkladů použití. K dispozici máte pouze pár jazyků, asi těch nejpoužívanějších, ale přece jenom je to nevýhoda. Zajímavostí je zde možnost procvičování zvoleného jazyka, ale to už zasahuji trochu někam jinam.

Seznam slovník můžete navštívit zde.

SeznamSeznam

Bing Translator

Chvíli jsem tento překladač podezříval, že využívá Google. Prostředí vypadá velmi podobně a podobné jsou i možnosti. Jazyků je k dispozici méně než na Googlu, ale pořád jich je více než dost. Nemůžete nahrát soubor pro překlad, ale jinak jsem byl velmi příjemně překvapen. Překlad je kvalitní, občas lepší než na Googlu (samozřejmě v jazycích, které ovládám). Lze si také nechat přečíst frázi, ale bez přízvuku, tady vede Google. „Čtecí“ hlas je čistě strojový.

Bing Translator můžete navštívit zde.

Bing od MicrosoftuBing od Microsoftu

World Lingo

Po chvíli pátrání jsem zjistil, že najít překladač, který umí češtinu a zároveň nevyužívá právě Google nebo Bing, nebude úplně lehké. Nakonec jsem byl tak zoufalý, že jsem sáhnul po World Lingo. Lingo není úplně zdarma, máte omezení na 500 slov. To by sice mělo stačit, ale opravdu nevím, proč by tento překladač někdo používal. Působí velmi nepříjemně, počet jazyků sice není malý, ale to stejně nevyváží kvalitu překladu. Z nějakého důvodu si to samo rozhoduje o** velikosti písmen. Nenajdete zde **žádné funkce, které by již nebyly obsažené v některém z výše uvedených překladačů.

World Lingo můžete navštívit zde.

Závěrem

Z našeho výběru je, podle mého, nejlepší volbou Google překladač, který předhání ostatní služby téměř ve všech ohledech a mně osobně sedí nejvíce. Pokud vám z jakéhokoliv důvodu nesedí Google, dobrou volbou je také Bing Translator.

Článek Výběr nejlepších online překladačů - který z nich poslouží nejlépe? byl publikován 19. června 2012 v 05.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Patrik Šoma. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Líbí se Vám tento článek? Ano / Ne

Diskuse k článku

Tento článek neobsahuje dosud žádný komentář.

Přidat příspěvek