Everest

Tagy:  Everest home edition, Everest home, Everest ultimate, Everest download

Sponzorované odkazy

Everest

Everest úvod

Chlubil se vám kamarád podrobnými parametry svého nového počítače a při otázce: “Jakou má ten tvůj procesor cache a kolika bitovou sběrnici má tvá grafická karta?” jste místo fundované odpovědi zbledli a museli jste uznat, že vlastně nemáte páru. Tak nejen pro vyhnutí se podobným trapasům, ale i jako pomůcka pro overclockery nebo zvědavé uživatele přichází společnost Lavalys s výtečným produktem Everest. Everest je programem, který vypíše o vašem miláčkovi naprosto vše a to doslova do posledního šroubečku. Everest je šířen jako shareware a pro jeho kompletní služby je třeba program zakoupit.

Interface

Everest – Základní oknoEverest – Základní okno

Dnes rovnou přeskočíme popisování instalace, neboť v ní není nic, co by stálo za zmínku a kde by mohl nastat nějaký problém… Po instalaci jste uvítáni jednoduchým menu, které je rozděleno na 3 pomyslné části. Horní část je vyplněna nezbytnými rolovacími menu s nabídkami a nastaveními. Levá část je řešena stromovou strukturou s nabídkami, o které části počítače si chcete nechat vypsat podrobnosti. A v pravém okně aplikace se zobrazuje to nejdůležitější – podrobnosti, o které tu jde v první řadě. Dle mého je rozhranní velmi intuitivní a nehrozí žádné bloudění.

Podrobněji to jde jen těžko

Everest opravdu vyniká v podrobnostech o jednotlivých hardware a software komponentách a pro pravé technofily je radost procházet se množstvím údajů. Pro program není problém ani vytvoření kompletní zprávy o celém počítači, takže veškeré potřebné informace můžete mít stále při ruce. Výbornou pomůckou je i možnost dát důležité informace do Oblíbených a tak k nim můžete přistupovat hned z hlavního menu bez nutnosti proklikávání se celým seznamem komponent.

Everest – Informace o procesoruEverest – Informace o procesoru

Tímto by jsme mohli článek zakončit, ale Everest nabízí pár příjemných bonusů… Prvním z nich je sada 10 benchmarků. Benchmark je programová rutina, která otestuje zvolenou komponentu v jednom z vybraných testů a dá výkonové srovnání s konkurencí. Everest nabízí konkrétně 4 benchmarky sloužící pro otestování paměti RAM a 6 pro práci CPU (procesorem). Kromě toho je tu test na diagnostiku monitoru a test stability systému (vhodné na zahoření počítače).

Everest – Výsledek benchmarkuEverest – Výsledek benchmarku

A posledním výborným vylepšením je sledování teplot/napětí/o­táček komponent. Měření je velmi přesné a přehledné, takže za každé situace máte dokonalý přehled jak na to právě vaše PC je.

Plusy

Čeština
Perfekcionismus v podrobnostech o veškerém HW a SW je úchvatný
Nízké nároky na HW
Tvorba reportů

Mínusy

Snad jen cena produktu

Závěr

Everest je ultimátním nástrojem pro diagnostiku a informace o PC. V současné době nemá program konkurenci a nechává si za to i náležitě zaplatit, neboť cena se pohybuje podle typu licence od necelé tisícovky až po skoro 5500 Kč s DPH… Za svoje peníze, ale dostanete to nejlepší.

Hodnocení programu: 95%

Everest shareware ke stažení zde:
Everest download

Koupit Everest Ultimate Personal – špičkový diagnostický a informační software o vašem PC 

Koupit Everest Ultimate Engineer- špičkový diagnostický a informační software o vašem PC v nejvyšší verzi Engineer 

Článek Everest byl publikován 5. listopadu 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Líbí se Vám tento článek? Ano / Ne

Diskuse k článku

Zobrazit všechny nebo přidat příspěvek