Premium Booster

Tagy:  Premium Booster

Sponzorované odkazy

Premium Booster

Panty někdy potřebují promazat, s autem jezdíme čas od času do servisu, ale o náš počítač se nám jakoby starat nechce. Je přeci tak lehké si postěžovat, proč je pořád tak pomalý a spíš než o řádném úklidu uvažujeme o koupi rychlejší „mašinky“. Dennodenně surfujeme na internetu, stahujeme data, instalujeme programy a vůbec provádíme všechny možné úkony, které svým způsobem našeho „miláčka“ zaneřádí. Mnohem jednodušší a hlavně levnější variantou, jak se zbavit všech obtíží, je použití optimalizačního programu, kterých se na softwarovém trhu povalují desítky.
Dnes si představíme jeden z nich – je jím Premium Booster.

Začínáme

Omlouvám se za zdlouhavý úvod, ale bylo potřeba nastínit situaci. Tak tedy zpět k programu.
Po instalaci a následném spuštění se před námi objeví úvodní obrazovka, kde si můžeme vybrat buď mezi registrací, změnou jazyka nebo vlastními funkcemi Premium Boosteru. Bohužel absence češtiny je patrná hned od začátku, ale přesto i nezkušení angličtináři dokáží s programem pracovat, ale o tom až za chvíli.

Úvodní obrazovka Premium BoosterÚvodní obrazovka Premium Booster

Práce s registry

Program v prvé řadě nabízí celkovou 1-click optimalizaci, která je vhodná pro začínající uživatele a jež jednoduše provede veškeré úkony. Hned další funkcí, kterou můžeme využít, je Back Up your PC – zde nám je nabízena záloha registrů a nejdůležitějších systémových součástí nebo navrácení k minulým zálohám, což se také občas hodí. V tomto uživatelském prostředí dále můžeme nechat systém skenovat kvůli případným problémům. Zvolíme mezi rychlým scanem (Quick) nebo pomalejším, zato důkladnějším Smart scanem. Ve srovnání s jiným softwarem ale program nalezne pouze část chybných registrů.
V následujícím kroku necháme nalezené problémy opravit (dojde k opravě poškozených nebo smazání starých registrů) a poté celý registr defragmentujeme – k tomu je ale potřebný restart systému. Veškeré ovládání je ryze intuitivní, pouze pár jednoduchých tlačítek a žádná složitá nastavení, což ocení především začátečníci.

Průběh scanuPrůběh scanu

Optimalizace a zrychlení

V další sekci můžeme zrychlit běh PC o nějaký ten kus, když zatrhneme například zrychlení zobrazování menu, optimalizaci připojení k internetu, rychlejší restart systému nebo třeba rychlejší přístup k AVI souborům atd.

Tweakování WindowsTweakování Windows

Díky protekci, kterou program nabízí, se můžeme u našeho systému alespoň částečně vyvarovat hrozbám malware a spyware a jiných škůdců. V seznamu potenciálních hrozeb je přesně 1427 položek.

Ochraňte své PCOchraňte své PC

Premium Booster nám také umožní editovat položky, které se spouští po startu systému, čehož bychom měli rozhodně využít, protože není nic otravnějšího, než když se nám PC rozbíhá pět minut kvůli programům, které nejsou hned ze začátku potřeba.
Popřípadě si v jednoduchém plánovači (Scheduler) zvolíme, kdy a hlavně jaká část programu se má automaticky spustit a také co se má po splnění úkolu provést.

StartUp manažerStartUp manažer

Závěrečné hodnocení

Není toho moc, co by Premium Booster nabízel, ale přesto nepatří k těm nejhorším. Jako takový je program dostačující, chybí ale více nástrojů, které by umožnily lepší optimalizaci systému.
Bohužel v trial verzi umožní opravit najednou jen 20 problémů v registrech, takže budete muset problémy opravovat postupně, což práci značně prodlouží. Jako vhodnější alternativa by se asi pak jevil TuneUp Utilities nebo třeba Registry Shower.

Článek Premium Booster byl publikován 5. dubna 2008 v 04.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Petr Baštan. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Líbí se Vám tento článek? Ano / Ne

Diskuse k článku

Zobrazit všechny nebo přidat příspěvek